حشیش
حشیش ، علف زیبا و مرگبار
29اردیبهشت , 1397
تشخیص اعتیاد قبل ازدواج
تشخیص اعتیاد قبل ازدواج
3خرداد , 1397

ماه رمضان و ترک اعتیاد فرصتی طلایی

ماه رمضان و ترک اعتیاد بسیار زمان مناسبی است.

ضرر رساندن به خود یکی از  بزرگترین گناهی است که فرد می تواند در حق خود روا دارد این روزها بیشترین ضرری که فرد به صورت آگاهانه به خود وارد می کند مصرف مواد مخدر است

متاسفانه آمار مصرف مواد مخدر در جهان روز به روز در حال افزایش است واین آمار در میان مردان بیشتر از زنان است .

براساس آخرین خبر از ستاد مبارزه با مواد مخدر حدود یک میلیون 325 هزار ایرانی به مواد مخدر اعتیاد دارند و میانگین سنی آنها 21 سال گزارش شده است.

ماه رمضان و اعتیاد

ماه رمضان و یک ماه روزه داری فرصتی استثنایی برای ترک عاداتی است که به سلامت جسمی و روحی فرد آسیب می زند و روی جریان عادی زندگی او تاثیر می گذارد  و شاید بتوان گفت این ماه فرصتی برای برگشت به زندگی است.

کسانی که مواد مخدر مصرف می کنند به دلیل ایجاد وابستگی به آن و ایجاد یک حس عادت در آن ها در شرایط و روزهای عادی نمی توانند به راحتی تصمیم به ترک بگیرند و همیشه به دنبال راهی می گردند تا بتوانند از دست این هیولای وحشتناک خلاصی یابند از این رو فرصت ماه رمضان و ترک اعتیاد را مغتنم شماریم.

به گفته بسیاری از جامعه شناسان ترک عاداتی که در طول زمان زیادی در وجود انسان نهادینه شده است علاوه بر تمرین و تلاش جسمانی به اراده و توانایی روحی فرد نیز بستگی دارد

به همین دلیل بسیاری از معتادان نهایت تلاششان را می کنند تا از این ماه به نحو احسن استفاده نمایند و اعتیاد خود را ترک کنند.

به گفته فریبا ذاکر جامعه شناس ایرانی ترک مواد مخدر بیش از آنکه به مراقبت جسمانی نیاز داشته باشد مستلزم اراده روحی قوی است

بیشتر افراد به دلیل اینکه در روزهای عادی فرصت استفاده از این مواد را دارند به سختی می توانند آن را کنار بگذارند.

واقعیت این است اگر فرد معتاد در ماه رمضان تصمیم جدی برای رها شدن از این مواد بگیرد به احتمال زیاد موفق خواهند شد که آن را برای همیشه کنار بگذارند.

ماه رمضان و اعتیاد

دکتر علیرضا سالاری متخصص ترک اعتیاد نیز بیان کردند تعداد متقاضیان ترک اعتیاد در ماه رمضان به طور چشمگیری افزایش می یابد.

به گفته محمد اسماعيل عليپور، رئيس مرکز ترک اعتياد تهران ، بر اساس اظهارات معتادانی که برای ترک به کلینیک های ترک اعتیاد مراجعه می کنند آمار روزه داری در بین آنها افزایش می یابد.

و در ادامه بیان کردند این ها افرادی بودند که قبل از مراجعه از نظر اعتقادی و دینی در سطحی قرار داشتند که اعتقاد زیادی به روزه گرفتن نداشته اند اما بعد از اقدام به ترک آمار روزه داری در بین آن ها افزایش یافته است.

چون افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند از لحاظ جسمی و روحی به مواد مخدر وابستگی پیدا می کنند و از مسائل اعتقادی و مذهبی فاصله می گیرند.

به نقل از علی عطا طاهری مدير اجرايي جمعيت مبارزه با استعمال دخانيات ، مصرف دخانیات در ماه رمضان به کمترین سطح خود می رسد.

در اینجا فرصت ماه رمضان و ترک اعتیاد مشخص می گردد

ماه رمضان و ترک اعتیاد

در پایان با توجه به قرارگیری در ماه مبارک رمضان و فرصت توجه به بعد معنوی انسان بسیار زمان مناسبی برای رهایی از چنگال این بلای خانمان سوز است.

روزه داری و ارتباط با خداوند  و ترک عادات نامناسب تاثییر مطلوبی بر اراده و تصمیم میگیری انسانها می گذارد

تحمل شرایط سخت و دشوار بخاطر رضای خداوند انرژی و لذتی مضاعف از هر وسیله دنیوی و مادی دارد

امید است این روزهای عزیز را مغتنم شمرده و تمامی انسانها گامی به سوی رهایی از شیطان درون و بیرون بردارند

تشخیص اعتیاد به مواد ، بسیار دشوار ، بسیار آسان
بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید