ایدز و HIVبیماری های جنسیمطالب بیماری

از کجا بفهمیم دختری ایدز دارد ؟

? How do we know if a girl has AIDS

اینکه بتوان به راحتی بفهمیم دختری ایدز دارد یا نه کار ساده ای نمی باشد و نمی توان انگ بیماری از روی ظاهر شخصی به وی زد .البته دیدن علائم و نشانه های خاص می تواند احتمال وجود بیماری در بدن وی را تقویت کند اما برای اینکه با اطمینان در مورد دختری قضاوت کنیم نیاز به روش های علمی و آزمایشگاهی می باشد.

این نکته در همین ابتدای کار به شما می گوید که حتما در روابط خود احتیاط را شرط عقل قرار داده و در امان بود از بیماری را در ظاهر فرد جستجو نکنید

اگر در رابطه جنسی متعدد هستید همیشه از وسایل پیشگیری استفاده کرده و از ریسک های انتقال بیماری دوری کنید

گرچه درمان ایدز در ایران بصورت جدی در حال انجام است اما باید بدانید هنوز امکان درمان کامل برای این بیماری شناخته نشده و صرفا در بحث کنترل کردن آن فعالیت های دارویی صورت می گیرد

از کجا بفهمیم دختری ایدز دارد

واقعا دختران بیشر از مردان ایدز دارند؟

از نظر تاریخی، اپیدمی HIV/AIDS مردان را بیشتر از زنان تحت تأثیر قرار داده است. با این حال، اگر عفونت های جدید اچ آی وی با نرخ فعلی خود در سراسر جهان ادامه یابد، تعداد زنان مبتلا به HIV ممکن است به زودی از مردان مبتلا به HIV بیشتر شود.

عفونت HIV سالانه بر تعداد فزاینده ای از زنان در جهان تأثیر می گذارد. در حال حاضر نزدیک به 8200 زن در ایران به اچ آی وی و/یا ایدز مبتلا هستند. صدها زن دیگر احتمالاً با HIV زندگی می کنند حتی اگر از عفونت خود بی اطلاع باشند.

سنین 25 تا 35 سال بیشترین آمار ابتلا به ایدز را دارد که این خود نشان می دهد که روابط جنسی بین جوانان یک عامل مهم در ابتلا به بیماری است که روابط محافظت نشده جنسی یکی از این موارد است

چرا باید بفهمیم دختری ایدز دارد ؟

اکثر موارد جدید HIV در دختران نتیجه رفتارهای جنسی است. تقریباً دو مورد از هر سه عفونت جدید در زنان نتیجه آمیزش جنسی محافظت نشده است. موارد جدید باقی‌مانده در ایلینوی عمدتاً به دلیل استفاده از سوزن‌های مشترک و کار در هنگام استفاده از داروهای تزریقی است.

در طول رابطه جنسی  زنان معمولا بیشتر از شریک مرد خود در معرض مایعات بدن قرار دارند. این امر زنان را در معرض خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مقاربتی (STDs) از جمله HIV قرار می دهد.

زنان، به ویژه زنان جوان، ممکن است آسیب پذیرتر باشند زیرا ممکن است از نه گفتن به رابطه جنسی یا اصرار بر استفاده همسرشان از کاندوم بترسند.

این خود یک نکته مهم برای اینکه از کجا بفهمیم دختری ایدز دارد می باشد

علائم ایدز در زنان

مصرف مواد مخدر تزریقی که شامل به اشتراک گذاشتن سوزن یا سایر تجهیزات با شرکای تزریقی است، زنان را در معرض خطر ابتلا به HIV قرار می دهد.

اگر شما زنی هستید که در 10 سال گذشته از داروهای تزریقی استفاده کرده یا استفاده کرده اید، یا اگر شریک جنسی دارید که از داروهای تزریقی استفاده کرده است، ممکن است در معرض خطر ابتلا به عفونت HIV باشید.

بخوانید  ایا ویروس ایدز با اب ازبین میرود؟

اگر شریک جنسی دارید که در زندان بوده است، یا ممکن است زمانی با مردان دیگری رابطه جنسی داشته باشد، ممکن است در خطر ابتلا به HIV نیز باشید.

علائم HIV/AIDS در زنان چیست؟

بسیاری از افراد در اولین آلوده شدن به HIV هیچ علامتی ندارند. درصد احتمال انتقال ایدز در اولین رابطه یک نگرانی جدی برای مردان که با دختری رابطه دارند است

علائم ایدز بعد از چند روز مشخص می شود در برخی از دختران ممکن است در عرض یک یا دو ماه پس از قرار گرفتن در معرض ویروس به بیماری شبیه آنفولانزا (از جمله تب، سردرد، خستگی و بزرگ شدن غدد لنفاوی) مبتلا شوند. این علائم معمولا در عرض یک هفته تا یک ماه ناپدید می شوند و اغلب با علائم عفونت ویروسی دیگر اشتباه گرفته می شوند.

اعلائم شدیدتر ممکن است تا 10 سال یا بیشتر ظاهر نشوند. حتی در دوره بدون علامت، ویروس در داخل بدن فرد فعال است و می تواند به فرد دیگری منتقل شود.

با بدتر شدن سیستم ایمنی، عوارض مختلفی شروع می شود. برای بسیاری از افراد، اولین علائم عفونت غدد لنفاوی بزرگ یا “غدد متورم” هستند که ممکن است برای بیش از سه ماه بزرگ شوند. علائم دیگری که اغلب ماه ها تا سال ها قبل از شروع ایدز تجربه می شوند عبارتند از:

  • کمبود انرژی یا خستگی
  • کاهش وزن
  • تب های مکرر درجه پایین و تعریق شبانه
  • عفونت های مکرر قارچی (در دهان)
  • بثورات پوستی یا پوسته پوسته شدن پوست که به سختی بهبود می یابد
  • از دست دادن حافظه کوتاه مدت

بیشتر علائم بیماری HIV در مردان و زنان مشابه است. زنان مبتلا به اچ‌آی‌وی ممکن است علائم دیگری داشته باشند که بیشتر اتفاق می‌افتد. این شامل:

عفونت های قارچی واژن
سایر عفونت های واژن مانند واژینوز باکتریایی؛ بیماری های شایع مقاربتی (STDs) مانند سوزاک، کلامیدیا و تریکومونیازیس. عفونت های ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که باعث زگیل تناسلی می شود و می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. بیماری التهابی لگن (PID)
عفونت اندام های تناسلی زنان و تغییرات چرخه قاعدگی، مانند پریود نشدن

از کجا بفهمیم دختری hiv دارد؟

پاسخ این سوال یک کلمه است و تمام   آزمایش

تنها راه تشخیص مبتلا بودن دختری به بیماری ایدز و ویروس hiv انجام آزمایش است . هیچ راه دیگری نمی تواند به صورت یقین خیال شما را از بابت این موضوع راحت کند.

ویروس hiv به عنوان عامل بیماری ایدز بصورت بسیار سریعی وارد بدن می شود و در مقابل رفتار نگران کننده نباید زمان را از دست داد .تست ایدز با گوشی موبایل و دیگر صحبت ها در مورد تشخیص در وضعیت کنونی کشور ما منطقی به نظر نمی رسد پس بهتر است خودتان و پارتنرتان آزمایش بدهید

اگر در ارتباطات جنسی متعددی هستید حتما از تست خانگی ایدز بصورت غربالگری با فاصله زمانی کوتاه بهره ببرید و همین طور می توانید از سایت رپید تست این کیت را خریداری نمایید

بخوانید  عکس آبله میمون و تفاوت با دیگر زخم ها

علائم ابتلا به ایدز در زنان

آزمایش آنتی بادی HIV، از نمونه خون یا نمونه خوراکی (Orasure)، می تواند تشخیص دهد که آیا شما آلوده شده اید یا خیر.

نتیجه آزمایش منفی به این معنی است که هیچ آنتی بادی HIV یافت نشد. این معمولاً به این معنی است که شما آلوده نیستید. با این حال، اگر رفتاری داشته باشید که می تواند ویروس را در عرض سه ماه پس از انجام آزمایش گسترش دهد، ممکن است آنتی بادی ها قابل تشخیص نباشند و باید دوباره آزمایش شوید.

نتیجه آزمایش مثبت به این معنی است که آنتی بادی برای HIV پیدا شده است. این بدان معناست که شما به ویروس آلوده شده اید و می توانید HIV را به دیگران منتقل کنید حتی اگر علائمی نداشته باشید.

شما مادام العمر آلوده هستید. حتی اگر فکر می کنید خطر ابتلا به عفونت HIV در شما کم است، هر زمان که معاینه پزشکی منظم انجام می دهید، آزمایش را در نظر بگیرید.

توانایی پنهان شدن ویروس hiv در سلول‌های ایمنی بدن، بدون وجود هیچ علامتی، باعث شده بیماری ایدز به صورت چراغ خاموش در جوامع مختلف گسترش پیدا کند.

در واقع اولین علائم ایدز در دختران که بتواند بفهمد ایدز دارد حدود 4 تا 6 هفته پس از شروع بیماری ظاهر می‌شود. این علائم مشابه آنفولانزا بوده وشخص مبتلا، تب ، لرز ، اسهال، سرگیجه، درد مفاصل و … را تجربه می‌کند

فروشگاه رپید تست

چه عواملی دختران را در معرض خطر ابتلا به HIV قرار می دهد؟

HIV از طریق خون، مایعات قبل از منی، مایع منی، مایعات واژن، مایعات مقعدی و شیر مادر منتقل می شود. در ایالات متحده، عوامل خطر اصلی برای انتقال HIV عبارتند از:

داشتن رابطه جنسی مقعدی یا واژینال با فردی که HIV دارد بدون استفاده از کاندوم یا مصرف داروهای پیشگیری یا درمان HIV.

رابطه جنسی مقعدی خطرناک ترین نوع رابطه جنسی برای ابتلا به اچ آی وی است، زیرا پوشش رکتوم نازک است و ممکن است اجازه دهد HIV در طول رابطه مقعدی وارد بدن شود.

به اشتراک گذاشتن تجهیزات تزریقی مواد مخدر (کارها)، مانند سوزن، با فردی که HIV دارد.

در زنان، عوامل متعددی می تواند خطر انتقال HIV را افزایش دهد. به عنوان مثال، در طول رابطه جنسی واژینال یا مقعدی، یک زن در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به اچ آی وی قرار دارد، زیرا به طور کلی، رابطه جنسی پذیرا خطرناکتر از رابطه جنسی است.

نازک شدن و خشکی واژن ناشی از افزایش سن نیز ممکن است خطر ابتلا به HIV را در زنان مسن افزایش دهد، زیرا این موارد می تواند باعث پارگی واژن در حین رابطه جنسی و انتقال HIV شود.

خطر ابتلا به اچ آی وی در زنان نیز می تواند افزایش یابد اگر شریک زندگی او رفتارهای پرخطری مانند مصرف مواد مخدر تزریقی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای دیگر بدون استفاده از کاندوم داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا