مطالب اعتیاد

9 علامت تشخیص اعتیاد به شیشه

9 metamphetamin Addiction Diagnosis Signs

تشخیص اعتیاد به مخدر شیشهتست اعتیاد شیشه

شیشه یا مت آمفتامین به عنوان یکی از مواد محرک روان است (بیشتر سیستم اعصاب مرکزی را تحریک می کند)که موجب افزایش انرژی ، تحرک و لذت می شود

پزشکان مختصص پیشگیری و درمان بیماری اعتیاد در رابطه با مخدر شیشه اینگونه بیان می کنند که درصد توهم زایی و تحرک بخشی شیشه

نسبت به مواد دیگر بسیار بیشتر است. در مواقعی که فرد نیاز به افزایش تمرکز ، افزایش هوشیاری و انجام کارهای ظریف یا توان بدنی دارد احتمال اینکه به مصرف شیشه روی بیاورد بسیار بالاست.

شیشه از مواد مخدر فوق العاده خطرناک می باشد. بر خلاف تصور عموم ،در برخی افراد تنها با یک بار کشیدن آن فرد معتاد می شود و وابستگی

شدیدی را در فرد ایجاد می کند. این تاثییر گذاری به ایجاد وابستگی شدید در مغز می باشد

علی رغم اینکه اخطارهای بسیار متعدد و جدی درباره مصرف شیشه داده شده است اما با این وجود مصرف شیشه همچنان در بین معتادان رواج دارد

آنان اینگونه توجیه می کنند که این ماده فاقد مورفین است پس اعتیاد آور نیست از سوی دیگر مصرف ساده تر آن نسبت به مواد مخدر سنتی و نداشتن بوی زننده که موجب می شود در هر مکانی افراد به مصرف آن بپردازند از دلیل محبوبیت آن شده است.

9 علامت تشخیص اعتیاد به شیشه

با توجه به توضیحات بالا و شناخت خطرات این ماده مخدر در ادامه می خواهیم به نشانه های خاصی که می توان بوسیله آنها مصرف ماده مخدر شیشه و یا علائم اعتیاد به آنها را تشخیص داد را مورد بررسی قرار دهیم .این 9 علامت از نشانه های شایع استفاده از این ماده مخدر می باشد که بیشتر در افراد ظهور می کند.

 • تغییر رفتار به صورت ناگهانی و بدون علت
 • خونریزی، خشکی یا پوسته پوسته شدن لب ها و بینی
 • بوی بد دهان
 • خشم
 • افت تحصیلی یا موفقیت تحصیلی
 • سوء ظن
 • لاغری سریع
 • افسردگی
 • توهم

فرد معتاد به شیشه از رفتار، گفتار و نگاه های اطرافیان خود برداشت درستی ندارد و احساس می کند دیگران همیشه  او را مورد اتهام قرار می دهند.

تشخیص اعتیاد

تغییر رفتار بصورت ناگهانی

یکی از علامت اعتیاد و مصرف ماده مخدر شیشه تغییرات خلق و خوی فرد است که معمولا بصورت ناگهانی صورت می گیرد.آرامش بسیار عجیبی در معتادان به این ماده وقتی حاکم است جای خود را در چند دقیقه به داد و بیداد و خشونت می دهد.طوری که اصلا نمی توان متوجه شد رفتار فرد در چه شرایطی خواهد ماند.

وبلاگ رپید تست
وام ترک اعتیاد (شرایط و مدارک لازم )

گاهی بسیار خوشحال و گاهی بسیار ناراحت و خشمگین می باشد. در مصرف کنندگان این ماده با توجه به تاثییرات مستقیم بر سیستم مغز علامت های پایداری رفتاری نمی توان در آنها مشاهده نمود

خونریزی و خشکی لب

مصرف کنندگان ماده مخدر یکی از علائم ظاهری که در بدن آنها آشکار می گردد مشکلات پوستی است.معمولا این افراد پوستی خشک دارند و با توجه به ظرافت پوست لب با ترک خوردگی و خونریزی لب مواجه می شوند.

این مشکل در دهان و لثه آنها هم بوجود آمده و شخص معمولا لب های خشکیده و  دارای زخم دارد.بینی هم به عنوان یک عضو که با مصرف این ماده در ارتباط بوده نیز آسیب فراوانی می بیند . اما به طور جدی پوسته پوسته شدن لب ها و ترک خوردگی و خون ریزی از آن از علامت اعتیاد به شیشه است.

بوی بد دهان و تشخیص اعتیاد شیشه

بوی بد دهان نیز یکی از علائم اعتیاد به ماده مخدر شیشسه است که می توان به عنوان یک نشانه تشخیص مصرف متامفتامین از آن نام برد.مشکلات دهان و خونریزی ها و همینطور عفونت های بوجود آمده در اثر مصرف این ماده مخدر باعث می شود دهان این افراد بوی نامطبوعی بدهد .

افراد معتاد به شیشه کمتر سعی بر رعایت مسائل بهداشت دهان و دندان خود می کنند و از مراجعه به دندان پزشک خودداری می کنند که این خود یکی از پیامد های این عارضه می باشد.

خشم یکی ار نشانه تشخیص اعتیاد شیشه

اگر بخواهیم یکی دیگر از نشانه های اعتیاد به شیشه را نام ببریم قطعا خشم است.فرد مصرف کننده در کسری از ثانیه کنترل رفتار خود را از دست داده و خشمگین می شود.این خشم اصلا نقطه کنترلی نداشته و امکان دارد در حدی پیش برود که منجر به اجرای کارهای خطرناکی شود.

نداشتن تعادل رفتاری و خشمگین گشتن موجب سر زدن رفتار های لطمه آمیزی به اطرافیان فرد و گاهی به خود مصرف کننده بوده است.

افت تحصیلی و موفقیت تحصیلی

مصرف کنندگان شیشه به طور ناگهانی و غیر قابل منتظره ای دچار افت تحصیلی و یا موفقیت تحصیلی می شوند.مصرف مت آمفتامین شخص را از کار کردن و انجام امورات درسی و زندگی دور کرده و نسبت به آن بی تفاوت می کند.

وبلاگ رپید تست
کره خوری بعد از علف چیست؟

از سوی دیگر مصرف شیشه در بین محصلان و دانش اموزان سبب بدست آمدن تمرکز و تحمل بی خوابی می گردد و فرد ساعتها و شبانه روز خود را صرف درس خواندن می کند و این یکی از پیامد ها و نشانه های اعتیاد به شیشه است.

سوء ظن

خیلی عجیب نیست که فردی که به اعتیاد به مت آمفتامین روی می آورد رفتاری سوء ظن آمیز داشته باشد.این مورد بیشتر به رفتار با همسر و فرزندان خود برمی گردد.گزارش های زیادی از قتل و آسیب های مختلف فرد به همسر و دختر خود شده است.

این سوء ظن حتی به تمامی افراد و در روبط اجتماعی و کسب و کار وی هم به سادگی قابل مشاهده می باشد

تشخیص اعتیاد شیشه از لاغری سریع فرد

تشخیص اعتیاد از لاغری سریع مصرف کننده قابل مشخص شدن است.شیشه در ابتدا در آرایشگاه ها و مجالس زنانه برای لاغری استفاده می شد و با توجه به اثر بخشی آن بسیار محبوب شده بود.افراد فکر نمی کردند که این مخدر می تواند وابستگی شدید در فرد ایجاد کرده و ترک آن به این دشواری باشد.

برای تشخیص اعتیاد شیشه در کنار دیگر رفتارها و نشانه ها به کم کردن وزن سریع شخص دقت کنید.

افسردگی

برای تشخیص اعتیاد فرد می توانید دقت کنید که نشانه های افسردگی در وی ظاهر شده است یا نه ؟ گوشه گیری و دوری کردن از جامعه و اطرافیان و رفتار آنها کاملا قابل مشاهده است.

توهم

فرد صدا ، شی و یا افراد خاصی را در محیط احساس می کنند که در واقعیت وجود ندارند. قتل هایی که فرد به خاطر توهمات مصرف شیشه انجام می دهد که در حالت عادی این قتل ها دور از تصور و بسیار بعید به نظر می رسند

افراد معتاد نسبت به وسایل الکترونیک مانند پریز برق ، کامپیوتر ، تلویزیون و حتی دریچه کولر حساس می شوند و فکر می کنند این وسایل برای ثبت حرکات و رفتار آنهاست بنابراین گاهی اوقات به سمت این وسیله حمله و آنها را خرد می کنند.

 

 

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشيد ، خواستم بدونم براي ازمايش ادرار اگر دليل براي چك كردن كليه ها و عفونت باشه بازم اعتياد به ماريجوانا رو نشون ميده؟؟

 2. با سلام تست شیشه همان آمفتامین است یا نه و تست آمفتامین و متامفتامین چه تفاوتی دارندو تا چند وقت در ادرار مشخص میشود. و آلپرازولام تست ازدواج را مًبت می کند

 3. سلام دوستان،من شیشه مصرف کردم قراره که دوشنبه دوباره تست عدم اعتیاد بدم دیروز اخرین مصرفم بود اخه ادرارم مشکوک دراومد برای ازدواج خواهش میکنم راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم که تستم خوب دربیاد؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا