Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
آشنایی با مواد مخدرمطالب اعتیاد

مراحل ساخت شیشه مخدر درخانه

The steps of making drug metamphetamin at home

هوش و استعداد ایرانی ها در دنیا زبان زده همگان است حال چه در مواد مثبت باشد چه منفی .سوداگران مرگ برای دستیابی به سود بیشتر به فکر مراحل ساخت شیشه مخدر در خانه می افتند تا سود خود را بیشتر کرده و برای خود قلمرویی ایجاد کنند

امروزه با توجه به پژوهش هایی که در خصوص اعتیاد صورت می گیرد می توان به این عملکرد رسید که وقتی آمار مصرف مخدر شیشه رو به افزایش است پر واضح است که تولید آن هم بیشتر می شود.

حتی اگر واردات مخدر شیشه در کشور ایران با توجه به اقدامات امنیتی آزاد باشد، برآورد این حجم درخواست برای مصرف کنندگان امکان پذیر نیست. بنابراین تولید شیشه در آشپزخانه های زیرزمینی و خانه ها برای قاچاقچیان به صرفه و اقتصادی تر است.

با توجه به مجازات های سنگینی که برای این ماده محرک شیشه در نظر گرفته می شود، باز هم متخلفان و تولیدکنندگان مخدر شیشه برای رسیدن به پول بیشتر و سریعتر دست به هر کاری می زنند و با خرید لوازم آزمایشگاهی و درست کردن آشپزخانه منازلشان به محل تولید ماده محرک شیشه این ماده را تولید می کنند و در اختیار جوانان این کشور می گذارند تا جوانان و خانواده ها و کودکان بیشتری قربانی اعتیاد شوند

اولین بار شیشه چطور تولید شد؟

لازم است تاریخچه ای راجب این ماده محرک شیشه بدانیم: اولین بار شیشه با نام شابو از آسیای جنوب شرقی وارد کشور ایران شد. طریق وارد شدن شابو از طرف جوانان ایرانی ما که در آن کشورها کار می کردند شروع شد.

همه مصرف کنندگان تصور می کردند که مصرف شابو اعتیادآور نیست، بلکه توان شان را بالا می برد و آنها را لاغر می کند و اندام زیبایی به آنها می دهد.

بعد از آن ایرانی ها به دنبال یادگیری فرمول ساخت شیشه شدند، اولین کسانی که به ایرانی ها فرمول ساخت شیشه را آموزش دادند، در ازای قیمت بسیار بالایی انجام دادند. و حتی به گفته مصرف کنندگان در گذشته این ماده شیشه اصلا اعتیاد آور نبود و حال کسی هم بد نمی شد.

اما متاسفانه الان آشپزخانه دارها ساخت و تولید شیشه را باقیمت ناچیزی یاد می دهند که بیشتر قشر جامعه می توانند آن را پرداخت کنند و حتی مصرف کننده های قدیمی می گویند که  شیشه الان با قبل زمین تا آسمان  فرق می کند.

و به معنای این است که وقتی شیشه در آشپزخانه های داخلی تولید بشود ناخالصی هایی به آن اضافه می شود که تاثیرات بسیار مخرب تری بر بدن افراد دارد.

بنابراین این افراد با هزینه و سرمایه کم در خط تولید و آشپزخانه شیشه می افتند  و این فکر خانمان سوز را رشد می دهند و می خواهند که یک شبه پولدار شوند. غافل از آنکه در ازای پولی که بدست می آورند چه صدمه ای را به جامعه وارد می کنند و باعث اعتیاد و مرگ و میر بسیاری از جوانان بی خبر می شوند.

طرفداران مصرف شیشه چه کسانی هستند؟

طبق آمار رسمی کشور میانگین سنی مصرف کنندگان این ماده محرک با شکل بلورهای شیشه ای کوچک با فرمول متیل آمفتامین، به 29 سال رسیده و متاسفانه 27 هزار جوان ایرانی در دام این بلا افتاده اند.

که پژوهش ها نشان میدهد که تنها 90 هزار نفر در پایتخت یعنی تهران در روز یا هفته یا ماه شیشه مصرف می کنند.

مصرف کننده های شیشه فقط با یکبار یا چند بار مصرف می توانند به درجاتی از توهم برسند. جوانان پرانرژی و با پتانسیل بالا که با سن کم و غفلت و ناآگاهی درگیر این ماده مخدر شیشه می شوند و  تمام عمر خود را تباه می کنند

این افراد حتی به فکر ساده ترین نیازهای خود مانند غذاخوردن و خوابیدن هم نیستند و تمام روز فکر می کنند که چطور مواد خود را گیر بیاورند و مصرف کنند و برای بدست آوردن همین شیشه دست به خلاف هایی مانند دزدی خرده فروشی زورگیری و خیلی موارد دیگر… می زنند که بتوانند پول خریدش را جور کنند.

وقتی از دور به این افراد نگاه می کنی مانند اسکلتی هستند که پوست روی آن کشیده شده است و انواع بیماری های عفونی هم دارند که اصلا درمان نمی کنند. چقدر دردناک است که راجب این فاجعه حرف بزنیم و انگار تمامی ندارد.

ماده مخدر صنعتی شیشه برابر است با تاسف حسرت بدبختی فلاکت یا….

برای تشخیص مصرف شیشه می توان از کیت اعتیاد شیشه یا کیت اعتیاد آمفتامین استفاده کرد

وبلاگ رپید تست
خطرناک ترین مواد مخدر دنیا

شیشه فقط برای معتاد ها ساخته نمی شود

نتایج تحقیقات پزشکان و پژوهش گران و درمانگران اعتیاد نشان می دهد که باز شدن پای مود شیشه به کشور باعث شده که علاوه بر افراد معمولی، افراد تحصیل کرده هم مشتری مخدر شیشه باشند

این در حالی است که زنان نیز درگیر مصرف شیشه شدند و سن اعتیاد برای مصرف شیشه کم شده و به 28 سال رسیده است. همین نسبت نشان می دهد که آشپزخانه های تولید شیشه مثل قارچ در کشور رشد کرده اند و عرضه و تقاضا را زیاد می کنند.

از افرادی که تجربه مصرف شیشه داشتند شنیده شده که وقتی معتاد به شیشه بشی هر لحظه مواد بدستت برسه می خوای مصرف کنی و با مصرف بی رویه داغون میشی، اصلا دیگه کاری نداری که اثر شیشه چقدر توی بدنت می مونه مدام در حال مصرف هستی.

مصرف شیشه اکسیژن خون رو زیاد می کنه و آب و مخاط مغز خشک می شه و رفته رفته مغز کوچیک می شه و مختل میشه و این افراد ممکنه بعد از مصرف روی یک کار یا موضوعی کلید کنند یعنی مدام اون کار را ساعت ها انجام بدهند بدون هیچ دلیلی مثلا یک جمله را مدام تکرار کنند و حتی موارد بدتر اقدام به خودکشی یا قتل بزند.

در پایان برای این زلزله ای که این مواد صنعتی شیشه به زندگی افراد جامعه می زند تلخ تر این است که هنوز جوان هایی بیرون هستند که در دام این مواد بلورین کریستال شکل هستند و هیچ راه بازگشتی ندارند و در مقابل کسانی که همچنان در فکر تولید شیشه در آشپزخانه ها هستند و طعم زندگی را از خودشان و خانوادشان و جامعه می گیرند.

ساخت شیشه مخدر چند مرحله دارد؟

در ابتدای شروع تولید شیشه در ایران تولید آن از تبدیل قرص بود  یعنی هنوز «اف» (یکی از مواد اولیه تولید شیشه) نیامده بود.

این اواخر بود که «اف» از پاکستان و افغانستان به داخل قاچاق می شد. این جا هر کسی که آشپزخانه داشت، شیشه را از «اف» تولید می کرد، چون تهیه «اف» از قرص خودش چند مرحله داشت که هرکسی آن را بلد نبود.

بعد از آنكه آشپزخانه‌هايي در شرق و غرب تهران و در نواحي‌اي كه كمتر مسكوني بود داير شد، در طی مراحل تولید شیشه مخدر بر حسب اتفاق‌ هنگام اضافه كردن اسيد به ماده اوليه انفجارهايي رخ داد و پليس در اين مرحله بود كه متوجه وارد شدن شيشه به كشور شد.

پیش از آن معلوم نبود كه شيشه در داخل توليد مي‌شود. از همان موقع (سال 78) شيوع شيشه در كشور پيش‌بيني مي‌شد.

مراحل تولید شیشه

هزینه یادگیری مراحل ساخت شیشه مخدر در خانه

اولين افرادي كه به ايراني‌ها فرمول ساخت شيشه را آموزش دادند فقط در قبال قيمت بسيار بالايي حاضر به انجام آن شدند اما در شرايط كنوني آشپزخانه‌دارها ساخت شيشه را با قيمت بسيار نازلي كه بيشتر افراد جامعه از عهده پرداخت آن بر مي‌آيند، آموزش مي‌دهند.

اين روزها در زيرزمين خانه‌ها در ازاي 200 تا 300 هزار تومان، فرمول ساخت شيشه آموزش داده مي‌شود! آنهايي كه پا بر همه ارزش‌ها گذاشته و تن به توليد شيشه داده‌اند با خريد لوازم آزمايشگاهي و اختصاص آشپزخانه منزلشان به محل توليد شيشه مي‌توانند شيشه‌اي را كه توليد كرده‌اند به جوانان اين مرز و بوم بفروشند .

البته مطابق با توضیح بالا مراحل تولید مخدر شیشه بسیار کمتر و ساده تر شده است.

براساس گزارش عملكرد ستاد مبارزه با موادمخدر در سال 90، انهدام 120 لابراتور توليد شيشه، دستگيري 60 هزار نفر در ارتباط با توليد اين ماده و كشف 4 تن شيشه توليد داخل، نشان دهنده همین امر است.

هزینه راه اندازی آشپزخانه شیشه چقدر است؟

طبق گفته های یک بازنشسته تولید کننده شیشه که آشپزخانه هم داشته (۴-۳سال قبل) قیمت هر کیلو «اف» ۱۵میلیون بود و الکل و استون و بشر و لوازم دیگه ای که نیاز داشت در مجموع حدود ۲۵ میلیون می شد، یعنی در اول کار ۲۵ میلیون برای آشپزخانه باید هزینه می کردید.

حالا شرایط با اون زمان فرق کرده و تمام مواد اولیه در افغانستان کار می شه و فقط آب میاد داخل ایران. این جا فقط یک پخت می زنند و شیشه در میاد ، این جا فقط سنگ اش را می زنند…

به طور واضح تر اینکه تمام مراحل ساخت و تولید شیشه در افغانستان انجام شده و مایع حاصل به داخل ایران می آید و طی یک فرایند ساده تبدیل به جامد و همان ساختار بلورین که میبینیم  می شود

وبلاگ رپید تست
علائم بخوری شدن و عوارض آن

احتمالا اینطوری هم حمل آن به داخل راحت تر بوده و هم شکل آن موجب می شود که پوششی برای پنهان بودن از ماموران

آموزش ساخت شیشه با آنتی هیستامین

احتمالا در فیلم ها یا حرفهای افراد شنیده اید که امکان تولید شیشه با آنتی هیستامین وجود دارد بله برای ساخت شیشه می‌شود‌ از د‌اروهای ساد‌ه‌ای مثل قرص سرماخورد‌گی، کلد‌استاپ و اغلب قرص‌های ضد‌‌حساسیت مثل هید‌روکسی‌زین، آنتی هیستامین، کلرفنی رامین و امثال آن که ترکیبات فینل پروپانولامین یا پزود‌وافد‌رین د‌ارند‌ استفاد‌ه کرد‌.

اما این نوع تولید‌ برای آشپزخانه‌د‌ارهای خرد‌ه‌پا مقرون به صرفه است. کسانی که مواد‌ مخد‌ر را به عنوان یک تجارت می‌بینند‌، ترجیح می‌د‌هند‌ به جای اکسید‌ کرد‌ن این د‌اروها که وقت و انرژی زیاد‌ی می‌گیرد‌، به مواد‌ جایگزین روی بیاورند‌ و فنیل پروپانولامین مورد‌ نیاز خود‌ را با وارد‌ات قاچاق تامین کنند‌.

با چه داروهایی می شود شیشه مخدر تولید کرد؟

مثلاً پرمنگنات پتاسیم شامل د‌و ماد‌ه پتاسیم K و منگنز MNO است و به عنوان یکی از مواد‌ شیمیایی برای ساخت مخد‌رها به ویژه مخد‌ر متکاتینون کاربرد‌ د‌ارد‌.

این نوع شیشه کمی متمایل به صورتی می‌شود‌ که به خاطر ترکیبات پرمنگنات موجود‌ د‌ر مواد‌ اولیه آن است.

البته همه این ترکیب‌ها واکنش یکسانی د‌ارند‌ و د‌قیقاً باعث ترشح فراوان د‌وپامین (یک انتقال‌د‌هند‌ه عصبی) د‌ر مناطقی از مغز که کنترل‌کنند‌ه احساس لذت است، می‌شوند‌.

از این رو تغییر د‌ر ترکیبات ساخت، اغلب به روش تولید‌‌کنند‌ه بستگی د‌ارد‌. تاجران مواد‌ مخد‌ر بر خلاف خرد‌ه‌پاهایی که چند‌ روز وارد‌ بازار می‌شوند‌، پولی د‌ر‌می‌آورند‌ و سپس می‌روند‌، سعی می‌کنند‌ د‌ر کیفیت جنس نیز رقابت کنند‌.

تجهیزات تولید شیشه مخدر

روش تولید مخدر شیشه (مت آمفتامین)

به نفل از خبرگزاری تجارت فردا

شیشه که آن را متامفتامین می‌نامند‌ از ترکیب پزود‌وافد‌رین با فسفر قرمز و ید‌ ساخته می‌شود‌.

ابتد‌ا پزود‌وافد‌رین را اکسید‌ کرد‌ه و افد‌رین به د‌ست می‌آید‌.

سپس افد‌رین را با فسفر قرمز و ید‌ که اسید‌ هید‌روید‌یک را تشکیل می‌د‌هند‌ ترکیب کرد‌ه و متامفتامین را می‌سازند‌.

با این حال وقتی میزان مصرف شیشه د‌ر د‌اخل و مقد‌ار مواد‌ کشف‌شد‌ه د‌ر مرزها را مقایسه می‌کنیم متوجه می‌شویم، مقد‌ار شیشه تولید‌‌شد‌ه بسیار بیشتر از مقد‌ار پزود‌وافد‌رین وارد‌‌شد‌ه به کشور چه از راه قانونی و چه از راه قاچاق آن است.

د‌ر شیشه ایرانی با بهترین کیفیت افد‌رین موجود‌ د‌ر آن حفظ می‌شود‌ و به جای اسید‌ هید‌روید‌یک که از ترکیب ید‌ و فسفر قرمز به د‌ست می‌آید‌ از اسید‌های جایگزین مثل اسید‌ باتری یا جوهر نمک (لوله‌بازکن) استفاد‌ه می‌کنند‌.

البته سود‌ اصلی د‌ر تولید‌ غیر‌قانونی شیشه وقتی حاصل می‌شود‌ که ترکیبات جد‌ید‌ی جایگزین افد‌رین می‌شوند‌. ماد‌ه پزود‌وافد‌رین د‌ر بازار با توجه به ارز آزاد‌ گران‌تر از آن است که ارزش و صرفه د‌اشته باشد‌ که به صورت قاچاق وارد‌ و تبد‌یل به متامفتامین د‌ر ایران شود‌.

گرفتن این ماد‌ه از د‌اروهای otc هم هزینه و وقت زیاد‌ی می‌گیرد‌. از این رو اغلب تولید‌‌کنند‌گان د‌اخلی از ترکیب شیمیایی جایگزینی استفاد‌ه می‌کنند‌ که بسیار ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

این ترکیب جد‌ید‌ همانی است که شیشه ایرانی نامید‌ه می‌شود‌. یعنی استفاد‌ه از فرمول متکاتینون به‌جای متامفتامین.این ماد‌ه ارزان‌تر و د‌سترسی به آن بسیار آسان است. به جرات می‌توانم بگویم خیلی از تولید‌‌کنند‌گان د‌اخلی (آشپزخانه‌د‌ارها) حتی نوع ترکیبات اصلی شیشه را نمی‌د‌انند‌ و از ترکیبات مشابه ایرانی برای ساخت آن استفاد‌ه می‌کنند‌.

متکاتینون را می‌توان از مواد‌ی مثل فنیل پروپانولامین و یا فنیل استون سنتز کرد‌. طریقه ساخت ماد‌ه متکاتینون با این مواد‌ بسیار ساد‌ه است و د‌رصد‌ نشئگی آن بیشتر از متامفتامین است اما اکثر مصرف‌کنند‌ه‌های شیشه گاهی شاکی از آن هستند‌ که د‌ر پایپ‌هایشان (وسیله مصرف) ماد‌ه زرد‌رنگی باقی می‌ماند‌.

ماد‌ه فنیل پروپانولامین که د‌ر د‌اخل قرص‌های آنتی هیستامین است می‌تواند‌ با ساختن آمینوررکس به جای متامفتامین استفاد‌ه شود‌. د‌ر واقع آنچه د‌ر جهان ابتد‌ا به نام آیس (ice) مشهور شد‌ ماد‌ه مخد‌ر ۴ متیل آمینورکس بود‌ که مشتق از همین فنیل پروپانولامین است و به ساد‌گی با آنتی هیستامین و فنیل پروپانولامین موجود‌ د‌ر آن ساخته می‌شود‌.

این ماد‌ه بسیار ارزان است و د‌ر قرص‌ها و شربت‌های ضد‌‌حساسیت به مقد‌ار زیاد‌ وجود‌ د‌ارد‌ و کافی است فقط آن را از این مواد‌ استخراج کرد‌. البته آنهایی که د‌ست به این کار می‌زنند‌ بعد‌ از مد‌تی به جای استخراج این ماد‌ه از قرص‌های آنتی هیستامین شروع به وارد‌ کرد‌ن آن به صورت قاچاق می‌کنند‌. زیرا قیمت آن ارزان‌تر از پزود‌وافد‌رین است و منع قانونی خرید‌ و فروش هم ند‌ارد‌.

‫4 دیدگاه ها

  1. خدای من، یعنی واقعا باورش یا حتی فکر کردن بهشم زجر اوره، به نظر من اشد مجازات باید برای همین افرادی ک خیلی آزادانه و راحت و بدون درد سر و البته بدون هیچ وجدان دردی راه و روش یاد میدهند باشه

    1. شاهین ماربینی ، دوست عزیز ،ای هموطن اب از سرچشمه گل الود هست مجازات امروزه در جهان توسعه یافت انرا مسکن موقتی می دانند تا زمانکه درامدهای میلیاردی وجود دارد نه تولید کننده در ایران ویران میتواند از این در امد اغوا کننده چشم پوشی کند هر چند که تاکنون بدار اویختن تولیدکنندگان بزرگ راهی بجای نبرده است در کشورهای که توسعه نیافته مانند ما گر یک. تولیدکننده یا واردکنن هبامجازاتها حذف شود صبح نشده 2 تولید کننده دیگر جایش را و پر می کن، البته نه اینکه در کشورهای توسعه یافته چنین نباشن. لیک بمراتب امار بسیار نشان دادا کهبسیار کگتر پادر چنین راهای می گذارند، ،، ! من بعنوان یک مصرف کننده چندین مواد یقین دارم مبارزه جواب چندانی نمی دهد ، فقط فقطراهکار کاهس تقاضا ک می دانیم از چه مسیری باید حرکت کرد ،! با امید وارزوی روزی که حتا یکنفر معتاد نباش نه در ایران بلکه در جهان، وحتا دشمن من هم تن و روانی سالم وسلامت داشته باشد. !!! هموطنم ممنون و بسیار اموختم ،،ممنوو و3 پا3,,,!!!sh,m,,,,,,the. Gadfly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا