ترک اعتیادمطالب اعتیاد

برای ترک ماری جوانا چه بخوریم؟

What to eat to quit marijuana

در مورد مصرف ماریجوانا حرف و سخن فراوان است و دولت ها هم نظرات متفاوتی در مقابل آن دارند .چیزی که برای ما مشخص است این است که این گیاه که به اسامی گل و علف و حشیش و چیزهای دیگه نام برده می شود در کشور ما مواد مخدر محسوب شده و جدا از داشتن حکم قانونی منع مصرف حمل و فروش ان هم جرم است

حال ممکن است مصرف گل برای شما به عنوان امری سرگرم کننده باشد و یا به بهانه فرار از فشارهای زندگی سمتش بروید ، اما آیا در دراز مدت عوارض جانبی واقعاً ارزش آن را دارد؟

پارانویا ، ناتوانی در عملکرد  ، نگاه تحریف شده به زندگی؟ یا بیقراری که وقتی نمی توانید به آن دست پیدا کنید احساس می کنید؟ احساس خوب نبودن بدون آن؟ همه اینها علاوه بر اثرات منفی جسمی و روحی که مصرف گل به مدت می تواند به همراه بیاورد است.

اولین قدم برای غلبه بر هر نوع اعتیاد در زندگی ، تصمیم گیری برای انجام این کار است.

این واقعیت که شما اینجا هستید نشان می دهد که ممکن است از آن مهمترین مانع عبور کرده باشید. برای اطلاع از نحوه ترک  گل به ادامه مطلب بروید

بعد ترک وید

اولین قدم برای ترک گل چیست؟

همانطور که بالا گفتیم اولین قدم باید تصمیم گیری قاطع و جدی باشد.اینکه با اراده شروع کنید و تکلیف خودتان را روشن کنید.بله شما دیگر نمی خواهید مصرف کنید

حال وقتش است که از همه چیز خلاص شوید چطوری؟

هر چی دارید بندازید دور از خود ماریجوانا گرفته تا وسایلی که با ان مصرف می شود کاری بکنید که دیگر دستتان بهش نرسد مطمعن باشین هوس لحظه ای موجوب نمی شود به سادگی در دسترستان باشد

هر کاری که تصمیم بگیرید انجام دهید ، همین که احساس بسیار بهتری بهتان دست بدهد که این ماده را در خانه خود ندارید عالی است

عادت به مصرف گل را کنار بگذارید

از افراد ، مکانها یا چیزهایی که باعث می شود شما بخواهید گل بکشید ، اجتناب کنید. اگر دوستانی دارید که گل یا علف می کشند ، افراد دیگری را پیدا کنید که با آنها استفاده نمی کنند.

وبلاگ رپید تست
اعتیاد و کرونا (حمایت و توصیه ها)

هر چیزی که شما رو قلقلک می دهد که الان گل می چسبد برای کشیدن را بگذارید کنار .این یک اصل مهم در دوری می باشد

بعضی مادرارن هم که مصرف گل دارند فکر نمی کنند که می تواند مصرف حشیش به نوزاد شیرخوار اثر بگذارد

برای ترک گل چه تغذیه ای داشته باشیم؟

ماری جوانا، باعث افزایش بیش از حد اشتها می شود و برای سلامت فرد خطرناک می باشد زیرا آنها را ترغیب به خوردن غذا، به مقدار زیاد و وعده های غذایی بیشتر و همچنین توجه کمتر به تغذیه مناسب می کند.

یادتان باشد مقاله ای در مورد کره خوری بعد علف هم به طور کامل این موضوع را توضیح دادیم .فردی که به مصرف ماری جوانا اعتیاد پیدا می کند، به احتمال زیاد غذاهایی را انتخاب می کند که معمولاً با حرص و ولع زیاد تمایل به خوردن آنها را دارد، مانند غذاهایی که حاوی مقدار قابل توجهی نمک، شکر و چربی اشباع شده هستند.

خانمهای که نوزاد شیر می دهند هم بداند مصرف وید در زمان شیردهی بر کودکشان موثر است

داشتن چنین رژیم غذایی در طولانی مدت، باعث افزایش کلسترول شده و درنتیجه منجر به بیماری قلبی و نارسایی آن خواهد شد. همچنین ممکن است فرد به دیابت مبتلا شود.

اما نکته مهم این است که دیابت، نارسایی قلبی و کلسترول تعداد محدودی از عوارض مصرف ماری جوانا می باشند و سوء مصرف این محرک عوارض بسیاری برای مصرف کننده به همراه دارد.

تغذیه سالم یک راه عالی برای پاکسازی بدن از سموم است. این نیز به علائم ترک کمک می کند. داروها ویتامین ها و مواد معدنی بدن ، به ویژه B کمپلکس ، ویتامین C ، کلسیم و منیزیم را از بدن می گیرند.

هنگامی که شروع به یافتن غذاهای مغذی مورد علاقه خود کردید ، ممکن است تمایل بیشتری به آشپزی نیز داشته باشید.

همه اینها به فعال نگه داشتن ذهن شما کمک می کند و تمایل به شروع دوباره گل پس از ترک آن را کاهش می دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا