ترک اعتیادمطالب اعتیاد

وام ترک اعتیاد (شرایط و مدارک لازم )

Evidence and conditions for receiving a drug addiction loan

شرایط وام بهزیستی به معتادان بهبود یافته

زمزمه پرداخت تسهیلات یا همان وام ترک اعتیاد مدت زمانی به گوش می رسد.این یکی از ضروری ترین کارهایی بود که باید خیلی زودتر از این صحبت ها انجام داد.

فردی که اعتیاد خود را کنار گذاشته باید مورد حمایت قرار گیرد .جدا از روحیه شکننده این افراد و نگاه سنگین جامعه به انها برای شروع دوباره باید حداقل ها را در اختیار داشته باشد

بسیاری افراد از فقر و نداری رو به اعتیاد آوردند و با هزار مشکل و اراده به درمان اعتیاد روی می آورند .انها پس از بازگشت به زندگی دور از مواد باید در درجه اول شغل و کار برای خود داشته باند تا امکان لغزش در آنها به حداقل برسد

طرح وام ترک اعتیاد می تواند یک نقطه عطف برای سروسامان دادن به زندگی افراد درمان شده اعتیاد باشد

خبر خوش دیگر نیز اینکه تسهیلات مشابه دیگری به کارفرمایانی که افراد درمان شده اعتیاد را به خدمت می گیرند تعلق خواهد گرفت .این تسهیلات هم می تواند کارفرمایان را تشویق به استفاده از نیروهای انسانی بکند که بعضا بسیاری از آنها برای خود مهارت و دانش حرفه ای دارند که به واسط اعتیاد از آن فاصله گرفته اند

شرایط وام اعتیاد

مدارک لازم برای وام ترک اعتیاد

سازمان بهزیستی اعلام کرد که به معتادی که یکسال از ترک اعتیاد و درمانش گذشته باشد، ۵۰ میلیون وام داده می‌شود تا بتوانند برای خود اشتغالزایی کند.

البته یادتان نرود این ترک باید در مراکز مجوز دار صورت گیرد و یک سال نیز از ترک گذشته باشد و شخص مجدد سمت مواد نرفته باشد.

معاون سازمان بهزیستی در آذر ماه 99 گفت به دنبال رایزنی با مجلس برای افزایش بودجه این سازمان در سال ۱۴۰۰ و حمایت بیشتر از معتادان هستیم.

درمانی که برای افراد معتاد در جامعه انجام می‌شود تحت پوشش مراکز جامعه درمان و بازتوانی اعتیاد است و قطعا مدارک لازم برای وام ترک اعتیاد باید مطابق با مستندات لازم و ثبت در سامانه باشد.

افراد معتاد در ۱۵ روز اول سم زدایی و پس از سه ماه و نیم اقامت در این مراکز تحت پوشش جنبه‌های دیگر درمان قرار می‌گیرند.

درمان این افراد از ابعاد مختلف همچون روانشناسی، جامعه شناسی، مددکاری وآموزش اشتغال با کمک کادر درمان و در کنار خانواده‌هایشان انجام می‌شود.

وبلاگ رپید تست
چگونه تست الکل را منفی کنیم؟

کیت hiv

سود وام ترک اعتیاد چقدر است

اگر کسی پس از بهبودی و رهایی از اعتیاد بخواهد به صورت فردی اشتغال ایجاد کند می‌تواند وام را به صورت شخصی دریافت و اگر افرادی بخواهند به صورت کار فرمایی، مبحث اشتغال را پیش بیرند، به نسبت هر یک از افراد ۵۰ میلیون وام با سود ۱۴ درصد در اختیارشان قرار داده می‌شود، چرا که کارفرما باید به صورت کامل بیمه و حقوق اداره کار را برای افراد در نظر بگیرد.

او با اشاره به پیش‌بینی بودجه‌ای برای خدمات مشاوره‌ای مراکز مشاوره در لایحه بودجه سال آینده، گفت: مشاوره برای برخی خانواده لازم است و از طرفی هزینه‌های زیادی دارد که با رایزنی‌های انجام شده امیدواریم که مشاوره‌های مراکز تحت پوشش بیمه‌های مختلف قرار بگیرند.

خرید کیت تشخیص کرونا

سامانه ثبت اطلاعات معتادین

سامانه ای برای درج اطلاعات معتادین با همکاری وزارت بهداشت با نام  سامانه ایداتیس ایجاد گردیده است که پرونده بیماران معتاد در بصورت الکترونیکی در آن ثبت می شود.

در این سامانه تمامی اطلاعات شخص تحت درمان به صورت محرمانه ثبت شده و پزشک معالج می توانند این اطلاعات را در اختیار داشته باشد.

وی ادامه داد: این سامانه مستقیما از طریق لینک idatis.behdasht.gov.ir به وزارت متبوع وصل شده و برنامه دارویی بدون نام بیمار وارد لینک وزارت بهداشت می شود و بیمار می تواند توسط شماره ای که دریافت می کند در سراسر کشور به پرونده خود دسترسی داشته باشد.

شرایط مسکن رایگان معتادین بهبود یافته

بهزيستي توجه ويژه‌اي به موضوع توانمندسازي معتادان بهبود يافته دارد و در اين زمينه اقداماتي را در دستور كار خود قرار داده به طوري كه معتادان بهبود يافته‌اي كه حرفه‌اي را بلد باشند به واحدهاي كاري معرفي و معتادان بهبود يافته‌اي كه فاقد حرفه‌اي باشند به سازمان فني و حرفه‌اي معرفي و در نهايت حرفه‌اي را ياد مي‌گيرند.وام مسکن ترک اعتیاد

برنامه اي درسال 97 در حوزه پيگشيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي پيش بيني شده كه يكي از برنامه‌ها حضور تيم‌هاي اجتماع محور در 500 محله است و اين افراد با حضور در اين محلات بسته‌هاي آموزشي درماني و توانمندسازي به گروه‌هاي هدف ارائه مي‌كنند.

در حال حاضر 15 مركز براي آموزش و توانمندسازي معتادان بهبود يافته پيش بيني شده كه 700 نفر از اين افراد كه حدود سه الي شش ماه از درمان آنها در مراكز مي‌گذرد با حضور در اين محلات خدمات توانمندسازي و آموزشي دريافت مي‌كنند.

وبلاگ رپید تست
رابطه بین اعتیاد و طلاق

ارائه وام اشتغال به معتادان بهبود يافته يكي از رويكردهاي سازمان بهزيستي محسوب مي‌شود كه سال گذشته هفت هزار و 500 نفر از معتادان بهبود يافته از اين تسهيلات استفاده كردند ضمن اينكه براساس برنامه به معتادان بهبود يافته نيز مسكن رايگان ارائه مي‌شود.

 

‫9 دیدگاه ها

  1. سلام برادران و خواهران من جوانی ۳۰ساله هستم خدامیدونه روش ندارم چند وقت سخت بیمارم قبلا میتونستم کار کنم کارم ازاد بود نه بیمه دارم هزینه درمانم سخته نمیتونم هزینه پرداخت کنم از شما درخواست دارم هر کس در حد توانشه کمکم کنه خیرهمتون با خداوند

    1. سلام لطفا اگ ادمین سایت میخونن لطفا جواب منو بدن چون خیلی برام‌مهمه من میخوام ترک کنم ولی حاظرم بمیرم ولی کمپ ترک اعتیاد نرم چون قابل تحمل نیست از لحاظ بهداشتی ایا میشه زیر نظر دکتر متخصص ترک کنم بعد با نامه پزشک متخصص برای وام اقدام کنم ممنون میشم جواب منو بدین سپاس

  2. باسلام عرض ادب دارم خدمت شما بندمعتادبودم الان شگرخدابه کمکی خانواده محترم دوسال هست ترک کردم خانه داشتم بخاطرمعتادبودنم فروختم ولی هیچ جاه نرفتم که بخوابم خانه ترک کردم آیا من میتوانم وام بگیرم چکار باید بکنم خواهشمندم منوراهنمابکنیدبخداخیلی سختی می کشم

  3. با سلام اینجانب تحت درمان اعتیاد در کنگره ۶۰ هستم ودرحال بهبودی کامل هستم
    من قهرمان و ورزشکار و مربی و داور استان چهارمحال و بختیاری و کشور هستم و مدارک موجود است متاسفنه چون در حال بهبودی هستم نمیونم به حرفه ام و اشتغالم ادامه بدم چون وضعیت مالی ام صفر هستش. استدعا دارم یک وام ۲۰ م بهم پرداخت کنید تا بتوانم کترما شروع کنم.. نامه از کنگره ۶۰ میتوانم بیارم و تمام مدارک و حکم های قهرمانی هم موجود است ار تربیت بدنی هم میتونم نامه بیارم. درضمن مجرد هستم. پدرم فوت کرده و مستاجر هستیم. میشه این وام را بهم تخصیص بدید؟؟؟؟؟

  4. با سلام اینجانب تحت درمان اعتیاد در کنگره ۶۰ هستم ودرحال بهبودی کامل هستم
    من قهرمان و ورزشکار و مربی و داور استان چهارمحال و بختیاری و کشور هستم و مدارک موجود است متاسفنه چون در حال بهبودی هستم نمیونم به حرفه ام و اشتغالم ادامه بدم چون وضعیت مالی ام صفر هستش. استدعا دارم یک وام ۲۰ م بهم پرداخت کنید تا بتوانم کترما شروع کنم.. نامه از کنگره ۶۰ میتوانم بیارم و تمام مدارک و حکم های قهرمانی هم موجود است ار تربیت بدنی هم میتونم نامه بیارم. درضمن مجرد هستم. پدرم فوت کرده و مستاجر هستیم. میشه این وام را بهم تخصیص بدید؟؟؟؟؟در ضمن میتوانم فرزندان معتادان بهبود یافته را با نصفه هزینه بهشون آمورش رایگان بدم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا