مطالب بارداری

علائم بارداری دختر چیست ؟

علائم بارداری دختر چیست؟

از علائمی که  می توان در زمان بارداری دختر و تعیین جنسیت جنین دختر نام برد ، می توان به تغییر وضعیت پوست مادر اشاره کرد.

بسیاری  از مردم  بر این  باورند که  اگر پوست  مادر بجای لکه دار شدن ، اکنه بزند و به  شدت  چرب شود ، فرزند  دختر  در  راه  دارد.

همینطور  گفته  می شود  مادرانی  که دختر  باردارند ، دچار خشکی پوست دست که  مادران  پسر دار  آنرا  تجربه  می کنند  را  نخواهند  داشت.

شاید محکم ترین مورد از علائم بارداری دختر  به نوع ویار مادر توجه نمود.

اگر مادری  به  خوردن  خوراکی هایی  با  طعم شیرین  بیشتر علاقه نشان دهد فرزند دختر  است.

همچنین مصرف زیاد مرکبات در دوران بارداری از دیگر علائمی است که بزرگترها معتقدند دختر بودن جنین را نشان می دهد.

شکل  شکم یکی از علائم بارداری دختر :

موارد  دیگری  که  بسیاری  آنرا  به  علائم  بارداری  دختر  ربط می دهند ، شکل شکم در بارداری است .

طبق  گفته  طب سنتی  چین  اگر  فرم شکم  مادر شبیه یک سبد حصیری باشد ، فرزندش دختر خواهد شد .

گذشتگان  ما  هم  اعتقاد داشتند  که  مادری  دختر  باردار  است  که  شکم  او رو به بالا باشد  یا  به  اصطلاح  جنین  در  بالای  رحم  قرار  داشته  باشد ، همچنین گفته می شود اگر فرم شکم مادر شبیه  به یک توپ بسکتبال ،کروی باشد ، فرزند دختر دارد .

در حالی که اگر شکم مادر بیضی باشد فرزند پسر باردار می باشد.

علائم بارداری دختر

باید به این نکته توجه کرد که این علائم صرفا احتمال هستند و بسیار پیش آمده که مادر با علائم بارداری دختر فرزند پسر به دنیا آورده است.

حرکت  و تکان  خوردن  جنین  در  شکم  مادر  ربطی به  جنسیت  ندارد و بطور معمول  برای بیشتر  مادرها  در هفته هفتم  بارداری  اتفاق  می افتد ، حرکات جنین  در  شکم  مادر باردار با توجه به سن حاملگی و زنان اول زا و چند زا متفاوت می باشد.

در صورتی که برخی از افراد بر این باورند که تکان خوردن جنین دختر زود تر از این موعد اتفاق می افتد ، که این قضیه صحت ندارد.

خارج از بحث  علائم بارداری دختر یا پسر در صورتی که با عبور از هفته هفتم  متوجه حرکات جنین نشدید یا بعد از اولین حرکت برای مدتی هیچ تکانی احساس نکردید ، هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.

وبلاگ رپید تست  علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح

در ادامه بسیار جالب است بدانید  نحوه خوابیدن در بارداری هم از  دیگر باور هایی است که عامه مردم جهت تشخیص جنسیت  جنین و به عنوان یکی از علائم دختر بودن  جنین در سه ماهگی  به آن استناد می کنند.

این افراد معتقدند که اگر طی  سه ماه اول بارداری  مارد باردار موقع خواب ، به پهلوی راست بخوابد یکی از علائم  بارداری دختر را تجربه می کند.

تاثیر رنگ ادرار در تعیین جنسیت :

برخی با این باور که اگر رنگ ادرار مادر تیره باشد ، جنین او دختر است ، در حالی که  این مسئله ممکن است به مصرف دارو های خاص یا کم آبی بدن مربوط شود.

در رابطه بهتر است پزشک نظر دهد.

درگذشته احتمالا به دلیل اینکه قدیمی ترها  پسر دوست  بودند  علائم بهتر را به پسردار بودن  نسبت  می دادند  و علائم سخت تر را جزء  علائم   بارداری  دختر می دانستند.

به عنوان مثال :مادری که پسر دارد ، زیباتر از مادری می باشد که دختر  در راه دارد.

آنها باور داشتند که بارداری پسر بسیار راحت تر از بارداری دختر است ، برای نمونه در بارداری دختر تهوع صبح گاهی بسیار اتفاق می افتد ، در حالی که در بارداری پسر این خبر نیست.

یکی از لذت بخش ترین لحظات بارداری  شنیدن صدای ضربان قلب جنین در شکم  مادر است .

جالب است بدانید  ،گفته می شود قلب دختر ها تند تر از پسر ها می زند.

در صورتی که در حالت معمول تعداد ضربان قلب عادی برای جنین بین 110 تا 160 در نظر می گیرند ، بنابراین موضوع اگر تعداد ضربان قلب از این تعداد بالا تر برود ،  یا کمتر شود باید توسط پزشک یا ماما بررسی گردد.

Girls pregnancy symptoms

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا